Mustafa Destici: Tabii ki Türkiyeliyiz

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici partisinin genel merkezinde düzenlediği bayramlaşma programında, son günlerde Türklük ve İslam üzerinde tartışmaların yaşandığını belirterek, “Biz, Kürt’üyle, Türkmen’iyle, Laz’ıyla, Çerkez’iyle, Arnavut’uyla, Boşnak’ıyla, bu Anadolu’da yaşayan herkesle birlikte Türk milletiyiz. Bizim milletimizin adı Türk’tür. Ama bu etnik kökenleri yok saymamız anlamına gelmez.” ifadesini kullandı.

Türk ve Türkiyeli kavramının birbirinin karşıtıymış gibi sunulmasını doğru bulmadıklarını vurgulayan Destici, bunun bir zenginlik olduğunu ve bunun üzerinden milletin ayrıştırılmasını kabul etmediklerini söyledi.

“MÜSLÜMAN DEĞİLSENİZ AZINLIK MUAMELESİ YAPALIM”

Son günlerde Atatürkçülük ve milliyetçilik üzerinden Müslümanlara saldırı yapıldığını aktaran Destici, sığınmacılar üzerinden de bu saldırının net bir şekilde ortaya çıktığını dile getirdi.

BBP Genel Başkanı Destici, şunları kaydetti:

“Biz Türk’üz ve tabiki Türkiyeliyiz. Türkiye Cumhuriyeti’nin hepimiz birer onurlu vatandaşlarıyız. Burası Türk milletinin vatanıdır ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’dir. Lozan’da da Müslüman unsurlar kurucu unsurlar olarak kabul edilmiştir. Müslüman olmayan unsurlar; Ermeniler, Yahudiler, Rumlar, Süryaniler bunlar azınlık kabul edilmiştir. İslam düşmanlığı yapanlara açıkça sesleniyorum; eğer Müslüman değilseniz bunu açıklayın ve sizi azınlık statüsüne koyalım ve ona göre muamele yapalım.

“BUNU YAPANLAR KAFKASLAR’DAN VE BALKANLAR’DAN GELENLER”

Böyle görünürde Müslümanmış gibi görünüp daha sonra İslam’a saldırırsanız ya da İslam’a saldıranları, değerlere hakaret edenleri korumaya çalışırsanız bu sizin zaten inancınızı ve kimliğinizi net olarak ortaya koymaktadır. Bunu Türkiye’de son yıllarda yapanlara bakıyoruz, bunların hepsi Türkiye’ye geçmişte sığınan ailelerin çocuklarıdır. Kimi Kafkaslar’dan, Balkanlar’dan sığınmıştır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x